ERTUĞRUL ATEŞ KİMDİR

Medyum Ertuğrul Ateş  Hoca  11 Kasım 1966’da Mardin Midyat’da dünyaya geldi. Beş yaşından itibaren Kuran-ı Kerim, Hadis, Tefsir, Fıkıh , Kelam Akaid ilimleri tahsiline başladı. 12 yaşında devrin alimlerinden Merhum Muhammed Buharevi hazretleri ile tanıştı. 7 yıl Buhara’da kaldı ve Muhammed Buharevi (ks)’dan Harf ilmi, Rakam (ebced) ilmi, Havas ilmi, Cifir ilmi, Nücum ilmi, Vefk ilmi, gibi ledünni ilimler tahsil ettikten sonra Türkiye’ye döndü.

Hocamız dünyada ender rastlanan ve çok özel frekanslarda manyetik pas – manyetik nefes ve manyetik nazar özelliğine sahip medyum olmakla birlikte doğuştan metafizik alemle irtibatlıdır.28 yıllık meslek hayatini metafiziksel ilimleri şahsi çıkarları doğrultusunda kullanan sözde medyumlarla mücadele ederek geçirdi. Ledünni ilimlerin modern bilimle çatışmadığını her platformda savundu.

Türkiye ve dünyada binlerce insanin metafiziksel alemle ilgili sıkıntısını gideren Medyum Ertuğrul Ateş  Hoca küçük yaşlarda Kur’an-ı Kerim öğrenmeye başladı. Havas Remil ve Ledünni ilimleri hakkında 30 yıllık bilgi birikimim bulunmaktadır. Türkiye ve diğer dünya ülkelerinden bir çok müraacatcılarım vardır.  Dogustan metafiziksel aleme ve ledünni ilimlere olan istidadi sebebiyle çok küçük yaslardan itibaren manevi ilim tahsiline basladi. Medyum Ertuğrul  Ateş Hoca Havas, Cifir, vefk, ebced gibi batini ilimlerin yani sira fikih, kelam, akaid, tefsir, hadis ve siyer gibi zahiri ilimler ögrenimini de sürdürdü.

Ögrenimi boyunca metafiziksel ilim hakkinda bilimsel arastirma ve çalismalar yaparak ledünni ilimlerin modern bilimle çatismadigi gerçegini ortaya koydu. Negatif, manyetik akimlarin nötralizasyonu noktasinda çok kuvvetli manyetik rezonansa sahip olmanin yani sira durugörü (retina ötesi algilama) hissi kablel vuku (meydana gelebilecek olasiliklari önceden kestirebilme yetisi) radyolojik teshir (beyin isinlari ile uzaktan etkileme) özelliklerine sahiptir.